Opracowanie projektów na ZUD

  • Projekt ZUD
    Projekt ZUD

 Wszystkie sieci uzbrojenia terenu takie jak:

  • elektroenergetyczne,

  • wodociągowe,

  • kanalizacyjne,

  • gazowe,

  • cieplne i telekomunikacyjne,

wraz z armaturą podziemną i naziemną, przed ich wykonaniem muszą być pozytywnie zaopiniowane (Protokół z posiedzenia ZUD) w Zespole Uzgadniania Dokumentacji Projektowej (w skrócie ZUD). Zespół taki zajmuje się koordynowaniem projektów zgłaszanych przez poszczególnych inwestorów i projektantów. Ma to na celu ewidencjonowanie przebiegu poszczególnych sieci, zbadaniu bezkolizyjności projektowanych sieci z już istniejącymi oraz ewentualne korygowanie błędów projektowych.

    Uzgodnienie ZUD przeprowadza sie na wniosek inwestora lub projektanta danej specjalności. Po zaprojektowaniu sieci wraz z armaturą na mapie do celów projektowych, geodeta opracowuje projekt nadając mu współrzędne (opracowanie numeryczne).

   Na podstawie pozytywnego Protokołu z posiedzenia ZUD, projekt może zostać wytyczony w terenie i wybudowany. Nie ma obowiązku uzgadniania ZUD przyłączy do budynków oraz sieci projektowanych na prywatnych działkach. W tych przypadkach, należy na mapie do celów projektowych sporządzić plan lokalizacji projektu.

   Swoją ofertę kierujemy do klientów z rejonów: Mińsk Mazowiecki, Otwock, Józefów, Kołbiel, Wiązowna, Osieck, Celestynów, Siennica, Latowicz, Halinów, Sulejówek, Długa Kościelna, Długa Szlachecka, Okuniew, Warszawa Rembertów, Zakręt, Dębe Wielkie, Dobre, Stanisławów, Kałuszyn, Garwolin, Warszawa Wesoła, Zielonka, Wołomin, Siedlce, Tłuszcz, Piaseczno.